ATIKSU ARITMA TESİSLERİ
    Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesislerinin 1998 yılı Ağustos Ağustos ayında temelleri atılmış, 2000 yılı Kasım ayından itibaren işletmeye alınmıştır.
    Endüstriyel ve Evsel nitelikli Atıksuların birlikte arıtıldığı ilk uygulama olan tesisin kapasitesi; 64.000 m3/gün dür. 110.000 m2 lik bir alan üzerine kurulmuş olan Arıtma Tesisi; Biyolojik arıtma, uzun havalandırmalı, aktif çamur sistemidir. Yaklaşık 10.000.000$ a mal olan Tesis, Organize Sanayi Bölgesinde bulunan sanayicilere ön arıtmasız deşarj imkanı sağlamaktadır. Arıtma sırasında hiçbir kimyasal katkı yapılmadan tesis çalıştırıldığından çıkan atıksu, sulama amaçlı kullanılmaktadır.
    Tesiste hedeflenen Avrupa Birliği Standartlarına uygun deşarj kriterlerine ulaşılmış arıtma maliyeti olarak ta benzer tesislere göre daha ucuz işletme yapılabilmektedir.
    Deşarj izin belgesi verilmiş olan tesisin TSE Belgesi laboratuarında günlük atıksu analizleri yapılabilmekle beraber çevre kuruluşlara da hizmet verebilecek kapasitededir.
    Organize Sanayi Bölgesi Yürütücü Kurulu bir ilki başlatarak Arıtma Tesisin işletmesini özel bir şirkete vermiştir.
    Arıtma Tesislerinin yatırımı, Organize Sanayi Bölgesi Yürütücü Kurulu, Sanayici ve İnegöl Belediyesinin el ele vererek öz kaynakları ile tamamlanmış, işletme masrafları da yine bu kuruluşlar tarafından karşılanmaktadır.


Beltpres

Kontrol Merkezi

Laboratuar

Çamur Pompaları

Havalandırma Havuzları